Українська|English

Новини Бюро соціальних та політичних розробок

Європейський економічний і соціальний комітет (EESC) офіційно запустив ініціативу вітати представників громадянського суспільства з країн-кандидатів на вступ до ЄС. Всього 131 'Члени-кандидати на розширення(ECM) були обрані для формування пулу експертів громадянського суспільства, які братимуть участь у роботі Комітету, серед них і представник Бюро соціальних та політичних розробок, таким чином EESC стане першою установою, яка відкриє свої двері для країн-кандидатів на вступ до ЄС. Ініціатива,  політичний пріоритет президента EESC Олівера Рьопке, встановлює нові стандарти для залучення країн-кандидатів до діяльності ЄС, сприяючи їх прогресивній та відчутній інтеграції в ЄС.

Ініціативу тепло привітали віце-президент Європейської комісії Вера Йоурова, прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч і прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, які були присутні на інавгурації, що відбулася під час пленарного засідання EESC. До них приєдналися представники громадянського суспільства з дев’яти країн-кандидатів на вступ до ЄС (Албанії, Боснії та Герцеговини, Грузії, Молдови, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії, Туреччини та України) та інших ЄСМ онлайн, усі вони брали участь у пленарних дебатах EESC.

Відбулося ювілейне засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики при Науково-дослідному Інституті соціальної політики Мінсоцполітики і НАН України (з нагоди 10-річчя діяльності КЕР) у форматі відеоконференції. У ювілейному засіданні прийняли участь: Директор Інституту Леонід ІЛЬЧУК; Голова правління Бюро політичних та соціальних розробок Ростислав ДЗУНДЗА; Голова правління неурядової, неприбуткової організації Дор Моріа (Ізраїль), Ігор КАМІННИК та ін.

Відбулося засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики в центральному офісі МБФ «Карітас Україна» в межах реалізації проекту «Солідарна протидія наслідкам пандемії COVID-19» підтримано в рамках програми Європейської Комісії «Прямуємо разом», який реалізується Black Sea Trust Fund з метою обміну досвідом щодо роботи органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, наукових установ відносно визначення основних параметрів дослідження впливу пандемії на різні верстви населення, бізнес, як на рівні держави, так і на місцевому рівні.

   Пандемія COVID-19 завдала потужного удару у всьому світі по усім сферам життєдіяльності, які впливають на добробут суспільства, зокрема по економічному та соціальному стану розвитку. Наприклад, за даними доповіді фонду Карітас - Італія від 16 жовтня 2021 року, кількість людей, що живе за межами бідності в Італії збільшилась на 1 мільйон від початку пандемії. За даними ООН за час пандемії було втрачено більше 114 мільйонів робочих місць, а 120 мільйонів людей додатково опинились за межею бідності. Всього ж за даними ООН було виділено майже 16 трильйонів доларів як засіб стимулювання економіки. Проте, ООН також наголошує що пандемія підвищила нерівність у світі, і погіршила становище людей з вразливих груп у всьому світі.

   Основними напрямами співпраці, що закріплені у документі є моніторинг стану дотримання рівності прав і свобод людини і громадянина, аналіз проєктів нормативно-правових актів на предмет наявності в них дискримінаційних норм, аналіз чинного законодавства з метою виявлення прогалин та колізій, що зумовлюють недотримання принципу рівності в усіх сферах суспільного життя. Також одним з пріоритетних напрямів є просвітницька діяльність щодо забезпечення рівності та запобігання дискримінації серед представників влади різних рівнів, громадян, адже наразі фіксується збільшення у суспільстві випадків мови нетерпимості.

Пошук

Про бюро

Бюро соціальних та політичних розробок займається питаннями реформування соціальної сфери та соціального діалогу

Електронна адреса: 
bureau@bureau.in.ua

Фейсбук | Твіттер



Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України