Українська|English

Реалізовані проєкти за 2016 р.

2016  Проєкт "Підходи до соціальної реформи: від інновацій до традицій" (Approaches to social reform: from innovation to tradition)  підтриманого Представництвом дитячого Фонду ООН (UNIСEF) в Україні, метою якого є розробка пропозицій щодо підготовки до довгострокового впровадження інтегрованої моделі соціального сектору і мінімізації загроз системі соціального захисту на час реформування. Початок шляху від інновації до традиції: перші напрацювання Соціальної та наукової платформи людського розвитку. Розроблено ідеологічну основу для спільного бачення: "Інтегровану модель соціального сектору".  Утворено Соціальну та наукову платформу людського розвитку, яка має стати широким адвокаційним майданчиком, що забезпечить одночасно якісний науковий супровід реформи соціального сектору, а також широку громадську адвокацію напрацювань. Підписано Меморандум про взаєморозуміння та спільну роботу з низкою провідних наукових установ та громадських організацій.  Було розроблено пропозиції щодо підготовки до довгострокового впровадження інтегрованої моделі соціального сектору і мінімізації загроз системі соціального захисту на час періоду реформування. Підготовано короткострокові рекомендації щодо удосконалення нормативно забезпечення системи соціального захисту населення на перехідний період децентралізації; Підготовано рекомендації щодо проведення фінансової пріоретизації з урахуванням інтеграційних підходів; Підготовано рекомендації щодо втілення Інтегрованої моделі: "План впровадження Інтегрованої моделі" на державному та місцевому рівнях з 2018 року. Розроблено концепцію Єдиного центру надання соціальних послуг з урахуванням «Інтегрованої моделі» та досвіду роботи центрів соціальних служб у Вінниці та Одесі; Розпочата співпраця з органами місцевого самоврядування, зокрема з об’єднаними територіальними громадами Вінницької та Одеської областей. 

2016  Проєкт «Аналіз нормативно-правових та стратегічних документів у сфері реформи соціального сектору» (Analysis of legislative and strategies documents in the social reform) підтриманий Представництвом дитячого Фондоу ООН (UNIСEF) в Україні, в рамках якого проведено дослідження:  Інтерв`ювання зацікавлених сторін та аналіз їхнього бачення реформи соціального сектору  та  Аналіз нормативно-правових та стратегічних документів у сфері реформи соціального сектору,  розроблено: Стратегію розвитку системи соціальних послуг в Україні на період до 2022 року.  Проведено картування сторін, залучених до процесів реформування соціального сектору України. Проаналізовано бачення зацікавлених сторін реформи та їх ініціатив на підтримку реформи соціального сектору. Проаналізовано нормативно-правову базу та стратегічні документи у сфері реформи соціального сектору. Здійснено аналіз недоліків та слабких місць сучасних процесів реформування соціального сектору. Проведено аналіз розробки та впровадження стандартів соціальних послуг. Результати проекту було представлено на широкому круглому столі у співпраці з Міністерством соціальної політики України.

2016 Проєкт "Прогресивні реформи, прогресивне громадянське суспільство (Advanced Reforms, Advanced Civil Society)" проект для аналізу системи соціальних послуг в Україні, Вірменії та Грузії підтриманий Керівним Комітетом Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства (CSF EaP) за фінансової підтримки Європейської Комісії (EC) та Міністерства закордонних справ Республіки Чехія. В партнерстві з НГО "Центр розвитку Армавіру" (Вірменія) та Науково-інтелектуальним клубом "Діалог поколінь" (Грузія) проведено моніторинг системи надання соціальних послуг в країнах Східного Партнерства, розроблено рекомендації для Міністерств соціальної політики країн учасниць Східного Партнерства з урахуванням нормативно-правового забезпечення процесу реформування надання соціальних послуг. Було визначено загальні підходи до децентралізації надання соціальних послуг в країнах Східного Партнерства, перспективи участі не державних надавачів соціальних послуг, зокрема громадських організацій та благодійних фондів за кошти місцевих бюджетів, а також проблематику щодо забезпечення населення необхідними послугами, проаналізовано "делеговану" систему соціальних служб їх функціонування в умовах адміністративної та фінансової децентралізації. Розроблено "Report on the results of social service delivery system monitoring in Ukraine". Policy Paper "Delegated Social Services Systems in Armenia, Georgia and Ukraine" , Executive Summary of the Comprehensive Report , Comprehensive Report.

Про бюро

Бюро соціальних та політичних розробок займається питаннями реформування соціальної сфери та соціального діалогу

Електронна адреса: 
bureau@bureau.in.ua

Фейсбук | Твіттер



Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України