Українська|English

Охорона материнства та ґендерні аспекти у соціальному забезпеченні

“Охорона материнства та ґендерні аспекти у соціальному забезпеченні” –  так називається 5-ти денний тренінг, який проводить Міжнародна організація праці (МОП) для представників та представниць Національної тристоронньої соціально-економічної ради,  соціальних служб, профспілкових об’єднань, громадських організацій в тому числі Бюро соціальних та політичних розробок та вищих навчальних закладів. Під час тренінгу учасники та учасниці з різних областей у співпраці із міжнародними експертами мають можливість порівняти Конвенції 103 і 183 про охорону материнства та оцінити наскільки національне законодавство відповідає потребам працюючих матерів. “Мене особливо хвилює проблема сповільненого руху жінок по кар’єрній драбині у порівнянні із чоловіками. Після навчання з МОП я планую проводити тренінги для роботодавців, щоб забезпечити охорону материнства на їхніх підприємствах. Зараз бізнес стає більш соціально відповідальним, тому вони готові приймати нові знання і виправляти недоліки”, –  каже учасниця тренінгу Ольга Дунебабіна, консультант громадської організації “Ла-Страда-Україна”. «Для нас бути тут означає набувати знання для наближення українського законодавства до директив ЄС та Конвенцій МОП зокрема стосовно батьківських відпусток, охорони материнства, гармонізації професійних та сімейних обов’язків працівників в Україні що  потребує нормативної регламентації та практичних кроків до реалізації, з огляду на необхідність імплементації трудових стандартів ЄС у цій сфері, що є частиною Угоди про асоціацію із Європейським Союзом», - відзначив  Ростислав Дзундза голова правління  Бюро соціальних та політичних розробок.

Під час навчання учасники та учасниці розглядають, зокрема, питання недискримінації та охорони здоров’я на робочому місці, захист зайнятості, створення умов для грудного вигодовування та  повернення на робоче місце після декретної відпустки. Олександра Виноградова, старший фахівець відділу інноваційних програм ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, сама нещодавно стала мамою і бере участь у тренінгу із немовлям. “До грудного вигодовування у нашому суспільстві ставляться негативно. Складається враження, що жінку, молоду маму, саме суспільство витісняє. Тому і на роботі необхідно відстоювати себе та обговорювати організацію часу для грудного вигодовування”, – підкреслює Олександра.

Учасники та учасниці тренінгу також мали можливість долучитися до міжнародної кампанії UNiTE 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства», цьогорічною темою якої стала «#ПочуйМене: Зупинимо насильство проти жінок та дівчат». За даними ООН, 90% постраждалих від ґендерно зумовленого насильства – це жінки. 16-ти денна кампанія складається із серії заходів по всьому світу та закликає спільними зусиллями ліквідувати насильство проти жінок та дівчат.

Міжнародна організація праці готує тренерів та тренерок  із охорони материнства у рамках 5-річного проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який реалізується за підтримки уряду Данії. Мета проекту – це створення нових робочих місць, сприяння підприємництву, покращення соціального діалогу та колективно-договірного регулювання, посилення інституційних спроможностей соціальних партнерів.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України