Українська|English

Відбулось установче засідання української сторони Дорадчої групи з питань торгівлі та сталого розвитку

Дорадча група з питань торгівлі та сталого розвитку створена відповідно ст. 299 Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі. УА) та складається з незалежних представницьких громадських організацій, в складі Дорадчої групи представлені організації роботодавців та професійних спілок, неурядові організації та інші зацікавлені сторони. Відбір учасників Дорадчої групи здійснювався Радою з питань торгівлі та сталого розвитку, що утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 478 у відповідності до Основних критеріїв та процедури здійснення відбору незалежних представницьких громадських організацій, що схвалені на засіданні Ради з питань торгівлі та сталого розвитку 10 вересня 2018 року.

Загальний список незалежних громадських організацій, які утворюють склад Дорадчої групи з питань торгівлі та сталого розвитку (далі Дорадча група), був схвалений Радою 26 жовтня 2018 року, до нього входять:
Асоціація “Транспортні, експедиторські та логістичні організації в Україні "Укрзовніштранс»: Всеукраїнська громадська організація "Жива планета"
Всеукраїнська громадська організація “Українська аграрна конфедерація”
Громадська організація “Бюро соціальних та політичних розробок”
Громадська організація “Інститут зеленої економіки”
Громадська організація “Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”
Громадська організація “Спілка орендарів і підприємців України”
Громадська організація “Центр громадського представництва “Життя”
Міжнародна благодійна організація “Інформаційний центр “Зелене досьє”;
Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України;
Торгово-промислова палата України
Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України;
Федерація роботодавців України
Херсонська обласна громадська організація “Регіональна рада підприємців”
Європейська сторона Дорадчої групи з питань торгівлі та сталого розвитку створена в листопаді 2016 року, за ініціативи Європейської комісії та Європейського економічного та соціального комітету, та діє на підставі Правил та процедур Консультативної групи ЄС створені відповідно до статті 299 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у складі:
Представники бізнесу:
Alfredas Jonuška – European Economic and Social Committee (Європейський соціальний та економічний комітет)
Sofia Bournou – Businesseurope (Асоціація представників бізнесу Європи)
Dominic Boucsein - Eurochambres (Асоціація європейських торгово-промислових палат)
Silvia Melegari - European Organisation of the Sawmill Industry (Європейська організація лісозаготівельної промисловості)
Представники профспілок:
Christophe Quarez - European Economic and Social Committee(Європейський соціальний та економічний комітет)
Józef Niemiec – European Trade Union Confederation (Європейська конфедерація профспілок)
Penny Clarke –European Trade Union Confederation (Європейська конфедерація профспілок)
Anton Leppik – International Trade Unions Confederation (Міжнародна конфедерація профспілок)
Інші представники:
Lukáš Curylo - European Economic and Social Committee(Європейський соціальний та економічний комітет)
Stephanie Ghislain – “Eurogroup for Animals” (Єврогрупа з захисту прав тварин)
Marco Schwarz - Friedrich-Ebert-Stiftung (Фонд Фрідріха Еберта)
Iliana Axiotiades - COCERAL (Асоціація виробників та експортерів крупи, рису, кормів, олійних культур, оливкового масла, олій та жирів, сільськогосподарсьго постачання)

Інавгураційне засідання (з протоколом можна ознайомитись тут) української сторони Дорадчої групи відбулося 8 листопада 2018 року в м. Києві в приміщенні Клуб лідерів якості під час якого ухвалено склад Дорадчої групи, визначено контактну особу, сформовано робочу групу для напрацювання регламенту та правил та спільних процедур діяльності, а також визначено тематику та порядок денний Форуму громадянського суспільства, котрий відбудеться 14 листопада 2018 року у Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI м.Київ у відповідності до Статті 299 УА члени Дорадчої групи кожної зі Сторін засідають на відкритому Форумі громадянського суспільства для підтримки діалогу, що охоплює аспекти сталого розвитку торговельних відносин між Сторонами. Форум громадянського суспільства проводиться один раз на рік, якщо інше не було погоджено Сторонами .В цьому році Україна є приймаючою стороною як Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку, так і Форуму громадянського суспільства. На засіданні Підкомітету зустрічаються представники органів влади, та відповідно його засідання організовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Форум в свою чергу, є зустріччю громадянського суспільства Сторін - України та ЄС.
Діалог, проведений Форумом громадянського суспільства, не повинен в негативний спосіб здійснювати вплив на роль Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС, утвореної відповідно до статті 469 УА, що являється одним із чотирьох органів Асоціації, поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Форум громадянського суспільства є майданчиком для обміну думками з будь-яких питань, що стосуються виконання Глави «Торгівля та сталий розвиток» УА. Сторони інформують Форум громадянського суспільства про стан виконання Глави. Думки, висновки та пропозиції, висловлені у ході Форуму громадянського суспільства, можуть бути надані Сторонам безпосередньо або опосередковано через Дорадчі групи, котрі можуть консультуватися з науковцями, міжнародними організаціями, незалежними експертами або організаціями громадянського суспільства, які мають відповідну експертизу.
Форум є відкритим (стаття 299.3), до участі у ньому у якості спостерігачів можна запросити наукові кола, студентів, представників галузі освіти, бізнесу тощо. Інформаційне повідомлення щодо проведення Форуму може бути опубліковане на офіційних веб-сторінках організацій, що є учасницями Дорадчої групи. Дорадча група може проводити власні засідання протягом року відповідно до ухвалених нею правил процедур. Під час Форуму громадянського суспільства представники Підкомітету поінформували громадянське суспільство про питання, розглянуті у ході його засідання (Joint statement – англійська та українська версії) та досягнуті домовленості за його результатами.


Автор: Ростислав Дзундза, голова правління ГО @Бюро соціальних та політичних розробок , представник у складі Дорадчої групи від організації

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України