Українська|English

"Соціальне партнерство заради рівності" посилює міжсекторальну співпрацю

В рамках проекту "Соціальне партнерство заради рівності" який реалізується за підтримки Європейського Союзу  ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» відбувся візит представників сторони Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. В складі делегації були: Раїса Ліпартеліані (Raisa Liparteliani) координаторка робочої групи №5 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства "Соціальна та трудова політика, соціальний діалог" та Нугзар Кохреидзе (Nugzar Kokhreidze) співзасновник Науково-дослідницького клубу “Діалог поколінь”, координатор підгрупи зайнятість та протидія дискримінації РГ5 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

В перший день свого візиту, 10 жовтня делегати взяли участь у парламентських слуханнях на тему "Протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп”. Парламентські слуханнях відбулись у приміщенні Верховної ради, в залі пленарних засідань. На парламентських слуханнях грузинські делегати ознайомились з української повісткою дня щодо антидискримінації.  

На другий день, 11 жовтня у першій половині дня  відбулась зустріч представників Грузинської делегації та “Бюро соціальних та політичних розробок” з керівництвом Міністерства соціальної політики України. У заході взяли участь фахівці Міністерства соціальної політики України та представники профспілкових організацій та НГО з  Грузії, Молдови і України. Під час зустрічі обговорювали плани реалізації зазначеного проекту і вивчали досвід втілення подібних проектів у європейських країнах. Обговорювались питання щодо системи інтегрованих соціальних послуг і гендерного аспекту у сфері зайнятості,  соціальної політики та праці в цілому, а також поширення досвіду України у цій сфері до країн Східного партнерства зокрема Грузії, Молдови та Вірменії. Заступник директора НД Інституту праці та занятості МСП та НАНУ з наукової роботи Леонід Ільчук проінформував грузинських колег щодо наукової діяльності Інституту, розкрив напрями та принципи діяльності Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики Інституту.  Відбулась також робоча зічтріч з Головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою.

У другій половині була проведена координаційна зустріч з керівництвом Центру Солідарності Американської Федерації праці – Конгресу Демократичних профспілок, зокрема з Директором програм в Європі та Центральній Азії  Руді Портером та директором  представництва Центру Солідарності Американської Федерації праці – Конгресу Демократичних профспілок в Україні, Білорусі та Молдові Трістаном Масатом. Досягнуто домовленості стосовно координації дій щодо виконання пріоритетів Угоди про асоціацію, ініціативи Східного партнерства посилення участі громадянського суспільства та використання інстументу соціального діалогу та спільного  моніторингу виконання Конвенцій Міжнародної Організації Праці (МОП) ратифікованих  країнами Східного Партнерства. Зустріч була важливим етапом у реалізації проекту “Соціальне партнерство заради рівності”, було також напрацьовано варіанти співдії української та грузинської сторони.

12 жовтня, на третій день візиту, делегати та представники “Бюро соціальних та політичних розробок” взяли участь у конференції «Практики формування та реалізації ґендерної політики: країни ЄС та Східного партнерства» по проекту, що реалізує ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування». В рамках конференції напрацьовані рекомендації щодо посилення ролі Національних платформ ФГС СхП у формуванні та впровадженні політики гендерної рівності і недискримінації країн Східного партнерства.

У своєму виступі Раїса Ліпартеліані розповіла про активності профспілки такі як тренінги, адвокаційні та інформаційні кампанії спрямовані на національні та міжнародні укріплення міжнародних механізмів захисту прав жінок, про проблему нерівності оплати праці між жінками та чоловіками, проблеми поєднання материнських та сімейних обов'язків з обов’язками працівників. У своєму виступі Раїса також зазначила, що договір про асоціацію є запорукою та ефективним інструментом досягнення гендерної рівності.

Голова правління НУО "Бюро соціальних та політичних розробок" Ростислав Дзундза зауважив, що «Гендерна рівність повинна стати основною темою на повістці дня країн Східного Партнерства, адже досягнення гендерної рівності є однією з цілей для виконання Угоди про Асоціацію України, Грузії та Молдови. Наша організація працює над інструментарієм імплементації антидискримінаційних Директив ЄС, що є надійним та ефективним методом досягнення гендерної рівності».

В заходах також брали участь представники Федерації профспілок України, Конфедерації вільних профспілок України, ГО «Трудові ініціативи», Громадської ради при Міністерстві соціальної політики та Державної служби Україниз питань праці, НДІ праці та занятості населення МСП та НАНУ.

 

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України