Українська|English

Відбулися фокус-групи за участі представників громад

Реформування соціального сектору на рівні Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вимагає чіткого розуміння того, який потенціал має та чи інша громада: яким є її населення, як кожен громадянин формує порядок денний громади, у який спосіб громадяни залучені до врядування у своїй громаді?

Бюро соціальних та політичних розробок за підтримки дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні реалізує проект «Сильна місцева громада – Соціальна місцева громада», який має на меті підготувати необхідні умови для реформування соціального сектору у низці новостворених ОТГ. Одним із етапів проекту є оцінка залученості громадян до місцевого врядування.

11-12 вересня 2017 року спільно з Центром соціальних технологій «Соціополіс», наші експерти провели серію фокус-груп з представниками громад. Усього відбулося 4 фоку групи, в яких взяли участь 23 представники об’єднаних територіальних громад з Вінницької, Донецької, Луганської, Одеської, Полтавської, Чернігівської областей.

Учасникам були рядові мешканці громад; місцеві активісти, які сприяють соціально-економічному розвитку громад; представники середньої та вищої керівної ланки ОТГ. Для кожної з вказаних категорій респондентів проводилася окрема фокус-група.

У ході зустрічі, учасники мали можливість обговорити: переваги та недоліки процесу децентралізації в контексті соціального розвитку об’єднаних територіальних громад; актуальність та сучасний рівень залучення рядових громадян до процесу ухвалення рішень в об’єднаних територіальних громадах; передумови та конкретні механізми більш ефективного залучення пересічних мешканців до роботи ОТГ тощо.

За результатами фокус-груп буде розроблено методичні рекомендації щодо підвищення ефективності участі пересічних мешканців у функціонуванні їхніх територіальних громад.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України