Українська|English

Відбулась конференція «Уряд і бізнес: чи є перспективи впровадження недискримінаційних норм на ринку праці?»

3 листопада у Києві відбулась конференція «Уряд і бізнес: чи є перспективи впровадження недискримінаційних норм на ринку праці?»  Під час конференції учасники давали оцінку перспективам упровадження в Україні шести недискримінаційних Директив Ради Європейського Союзу, які стосуються гендерно-рівного доступу українських громадян до праці та послуг. Ці директиви передбачають дотримання принципу недискримінації. До Вашої уваги Програма Конференції, також прийнято Резолюцію 
 
   Нині все більше в Україні говорять про різноманіття й все більше роботодавців тяжіють до створення колективів, де працюють люди різноманітного походження, статі, віку, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та інших проявів різноманітності, але чи включені вони в робочий процес як одне ціле? Це питання вже стосується інклюзії – створення умов, за яких різні люди включені до процесу прийняття рішень й несуть відповідальність на рівних засадах. Наскільки можливості для такої інклюзії забезпечуються українським трудовим законодавством та відповідними планами розвитку державної політики, а також знаходять застосування в  корпоративних практиках бізнесу? Саме ці питання і стали предметом конференції, у заході взяли участь керівники відділів та спеціалісти,  відповідальні за питання європейської інтеграції Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості України (Центральний апарат),  Державної служби України з питань праціі, науковці НАН України з НДІ питань праці і зайнятості населення, Центр проблем імплементації європейського соціального права, експерти з Коаліції протидії дискримінації в Україні, Ради Європи, представники профспілок та бізнесу, міжнародні експерти зокрема країн Східного Партнерства (Молдова, Грузія, Вірменія).

Дух і буква цих директив передбачають дотримання принципу недискримінації керівного для багатьох документів Ради Європейського Союзу. Положення про заборону дискримінації за ознакою статі ввели ще до першої редакції Договору про заснування Європейської економічної спільноти 1957 року. Це мало б забезпечити єдині правила гри між державами-членами, і - перешкодити отриманню конкурентних переваг, які могли б отримати держави-члени, встановивши нижчу оплату чи менш сприятливі умови праці для жінок. Тому питання недискримінації і повноцінного впровадження цих Директив не є таким собі доважком до Угоди, а повноцінною вимогою, що має таке ж сильне економічне, як і соціальне підґрунтя. 
Не менші наслідки гендерна дискримінація має всередині країни. «Скільки нових підприємств, бізнесу не було відкрито, скільки квартир не було куплено, скільки дітей не було народжено тільки через те, що жінки заробляють на 26% менше, ніж чоловіки, – повідомляє експерт Коаліції, керівник Центру Солідарності в Україні  (Ukraine Solidarity Campaign) Трістан Масат - в Україні криза та багато викликів, водночас половина працездатного населення -  жінки - не мають рівних можливостей  і не можуть активно брати участь в економічному житті».
Наш європейський вибір вимагає приєднатися до цих правил гри, й установити рівний підхід, рівне ставлення, рівні умови і рівну оплату за рівноцінну працю для жінок і для чоловіків. Гендерна рівність та недискримінація повинні стати основою дій, що здійснюються в рамках політики  Східного партнерства Європейського Союзу, задля забезпечення  повної підтримки  суспільствами  країн партнерів  ЄС, говорить Ростислав Дзундза, організатор конференції.

  Крім обговорення цих питань, на конференції були представлені міжнародні проекти та кращі практики реалізації недискримінації на ринку праці в українському бізнес-секторі, учасників та учасниць конференції ознайомлено з кращими практиками імплементації недискримінаційних Директив ЄС та згаданих конвенцій Міжнародної Організації Праці (ILO) у форматі ЄС+3 (Україна, Грузія, Молдова), також обговорено можливість їх запровадження в Україні.  Міжнародний фонд «Відродження» разом з партнерами вже давно працює над створенням в Україні суспільства та середовища, вільного від дискримінації. І зустріч на конференції представників уряду, бізнесу та громадянського суспільства щодо недискримінаційних правил на ринку праці  -  черговий крок у цьому напрямку.
 Конференцію організували ГО "Бюро соціальних та політичних розробок",  Коаліція «За рівність у праці» та Індекс корпоративної рівності за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Практики роботи МСП із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці в контексті імплементації директив ЄС» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.  Відповідний проект реалізується в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом і Міжнародним фондом «Відродження» та виконується Європейською програмною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження».
Міжнародної конференції „УРЯД І БІЗНЕС: ЧИ Є ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЮ НЕДИСКРИМІНАЦІЙНИХ НОРМ НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ ПРАЦІ?”
 
Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України