Українська|English

Соціальна реформа

Бюро соціальних та політичних розробок разом з Координаційно-експертною радою з питань соціальної політики та Міністерством соціальної політики напрацювало моделі реформи системи надання соціальних послуг в Україні в умовах децентралізації

Охорона материнства та ґендерні аспекти у соціальному забезпеченні

Під час навчання учасники та учасниці розглядають, зокрема, питання недискримінації та охорони здоров’я на робочому місці, захист зайнятості, створення умов для грудного вигодовування та  повернення на робоче місце після декретної відпустки. Олександра Виноградова, старший фахівець відділу інноваційних програм ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, сама нещодавно стала мамою і бере участь у тренінгу із немовлям. “До грудного вигодовування у нашому суспільстві ставляться негативно. Складається враження, що жінку, молоду маму, саме суспільство витісняє. Тому і на роботі необхідно відстоювати себе та обговорювати організацію часу для грудного вигодовування”, – підкреслює Олександра.

Учасники та учасниці тренінгу також мали можливість долучитися до міжнародної кампанії UNiTE 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства», цьогорічною темою якої стала «#ПочуйМене: Зупинимо насильство проти жінок та дівчат». За даними ООН, 90% постраждалих від ґендерно зумовленого насильства – це жінки. 16-ти денна кампанія складається із серії заходів по всьому світу та закликає спільними зусиллями ліквідувати насильство проти жінок та дівчат.

Міжнародна організація праці готує тренерів та тренерок  із охорони материнства у рамках 5-річного проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який реалізується за підтримки уряду Данії. Мета проекту – це створення нових робочих місць, сприяння підприємництву, покращення соціального діалогу та колективно-договірного регулювання, посилення інституційних спроможностей соціальних партнерів.

Науково-достідний інститут Unicef Європейський союз Civil Society Forum Карітас України громадська синергія Європейська соціальна мережа