Українська|English

Бюро розпочинає реалізацію проекту «Сильна місцева громада - Соціальна місцева громада» за підтримки  Представництва ЮНІСЕФ в Україні

 


 

Бюро соціальних  та політичних розробок  розпочинає  реалізацію проекту «Сильна місцева громада -  Соціальна місцева громада» за підтримки  Представництва дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні.

Проект спрямовано на покращення діяльності окремих територіальних громад (ОТГ) у соціальній сфері, надання їм методологічної та технологічної  підтримки. По своїй суті, проект є логічним продовженням та другою стадією проекту  «Підходи до соціальної реформи: від інновації до традиції»,  якщо перший проект був «інновацією», то другий етап є «традицією», та є технологічним шліфуванням першого на рівні ОТГ.  Експерти Бюро співпрацюватимуть з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів України  у  сфері впровадження інтегрованої моделі соціального сектору в 35 ОТГ.

За допомогою проекту буде розроблено комплексний підхід до планування та фінансування освітніх, соціальних проектів та проектів з охорони здоров’я.
ОТГ отримають не тільки ресурсну, методологічну та інформаційну підтримку, а також рекомендації щодо залучення соціальних інвестицій у соціальну сферу для більш ефективного використання коштів у рамках програмно-цільового методу фінансування. Проект впроваджується спільно БСПР та провідними академічними інституціями України та неурядовими установами, такими як  НДІ праці та зайнятості населення, а також ЮНІСЕФ України.

Також за час реалізації  проекту буду проведені такі заходи, як:

 • аналіз та визначення спроможності ОТГ, її індексу розвитку людського потенціалу
 • структурування ОТГ за їх унікальними ознаками, надання унікальних рекомендацій для кожної ОТГ
 • планування дій ОТГ щодо розвитку соціального сектору, зокрема – розробку заснованого на висновках стратегічного плану, пошук можливих ресурсів для поповнення бюджету, призначеного для людського розвитку (місцеві спілки, гранти, податки, інструменти розвитку місцевого бізнесу)
 • розробка планів розвитку територіальних громад (для Міністерства соціальної політики), які не тільки дозволять покращити роботу місцевих та державних установ, але і зроблять можливим для міністерства більш ефективно впливати на дії організацій-донорів, які виділяють кошти на децентралізацію.

Основною метою проекту є закладення фундаменту впровадження «Інтегрованної моделі соціального сектору» на рівні ОТГ через:

 • Початкову оцінку адміністративних та фінансових компонентів соціального сектору ОТГ;
 • Впровадження методологічних рекомендацій у адміністративному та бюджетному плануванні;
 • Ідентифікація фінансових пріоритетів, в залежності від потреб громад
 • Забезпечення координації між трьома компонентами соціального сектору: охорона здоров’я, освіта, та соціальний захист ;
 • Розробка механізму моніторингу та оцінки динаміки індексу розвитку людського потенціалу на рівні обраних громад, використання сучасних міжнародних практик;

У рамках проекту заплановано 6 робочих поїздок, 14 зустрічей з представниками  ОТГ.

Довідково: Проект «Сильна місцева громада – Соціальна місцева громада» є продовженням проекту «Підходи до соціальної реформи: від інновації до традиції», впровадженому БСПР у 2016 році (посилання), в рамках якого експерти Бюро соціальних та політичних розробок спільно із низкою академічних інституцій та аналітичних центрів:

 •  розробили Інтегровану модель соціального сектору та індикатори щодо її виконання;
 • напрацьовали практичні рекомендації щодо впровадження Інтегрованої моделі соціального сектору на державному та місцевому рівнях.

Інтегрована модель врахувала успішний досвід реформування системи соціального захисту та надання адміністративних послуг різних регіонів України, зокрема Одеси та Маріуполя.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України