Українська|English

Бюро соціальних та політичних розробок розпочинає громадське обговорення Стратегії сприяння соціальному діалогу

Ратифікувавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна отримала унікальний дороговказ для структурних перетворень. Виконання вимог цієї Угоди дає нашій країні можливість в подальшому стати повноцінним членом Європейського Союзу.

Саме тому минулоріч було розроблено Стратегію сталого розвитку "Україна – 2020", що передбачає реалізацію низки комплексних реформ. Як зазначено у Стратегії "Україна – 2020", головною передумовою її реалізації є новий суспільний договір між владою, бізнесом та громадянським суспільством, де кожна сторона матиме свою сферу відповідальності. А найбільш розвиненою формою такого договору у країнах Європейського Союзу вважається соціальний діалог. Соціальний діалог має великий потенціал і можливості для досягнення високих економічних показників та гідного рівня життя – того, що називається “Сталим розвитком”.

Саме ефективний соціальний діалог є необхідною умовою усебічної європейської інтеграції. Враховуючи це, експерти громадської організації Бюро соціальних та політичних розробок, спільно з низкою експертів з провідних аналітичних центрів країн Східного партнерства, а також – соціальними партнерами з України, Національною тристоронньою соціально-економічною радою, в рамках проекту “Разом сильніші – новий соціальний діалог в країнах Східного партнерства”, що фінансується Форумом громадянського суспільства СхП, розробили “Стратегію сприяння соціальному діалогу”.

Стратегія передбачає підвищення ефективності соціального партнерства, розширення сфери його компетенції задля забезпечення сталого розвитку країни. Необхідність розроблення такого стратегічного документу, а також основні його тези – були напрацьовані в рамках низки обговорень, які Бюро проводило протягом останніх 5 місяців.

Наразі представляємо текст Стратегії та Пояснювальну записку до неї. В найближчий час буде проведено Круглий стіл з залученням усіх зацікавлених сторін, як з України, так і з країн Східного партнерства, задля обговорення тексту Стратегії та шляхів її лобіювання.

Матеріали для завантаження:
Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України