2016-2017 рр. член Експертно-консультативної групи з реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Міністерства соціальної політики України, участь у підготовці комплексного звіту виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄC, зокремаположень щодо рівності та недискримінації у сфері зайнятості, соціальної політики та послуг. Кооринатор проекту "Практики Міністерства соціальної політики з метою забезпечення гендерної рівності на ринку праці в контексті відповідних директив ЄС" що реалізувався в рамках грантового компоненту проекту "Громадська синергія", та фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом "Відродження".
2015-2016 рр. Співзасновник Соціальної та наукової платформи людського розвитку, керівник проекту «Сильніше разом: новий соціальний діалог Східного партнерстваі», «Розширені реформи, розвинене громадянське суспільство» Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та «Ініціювання діалогу з багатьма зацікавленими сторонами щодо Соціальної реформа в Україні" за підтримки Євроаейського Союзу. Координатор проекту: «Аналіз законодавчих та стратегічних документів у сфері соціальної реформи» за підтримки Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
2014-2015рр. Координатор Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (EU-Ukraine Civil Society Platform) двосторонній орган громадянського суспільства, створений відповідно до статей 469-470 Угоди про асоціацію, напрямку "Зайнятість, трудові права, безпечні та здорові умови праці, соціальна політика", член громадських рад Комітету у закордонних справах Верховної Ради України. Член громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві соціальної політики України. Експерт Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики Науково дослідницького Інституту праці та зайнятості населення Міністерства соціальної політики та Національної Академії Наук України. Голова правління Бюро соціальних та політичних розробок - об’єднання незалежних експертів задля реформування соціальної політики України з метою забезпечення соціальної справедливості та сталого розвитку. Віце-президент з питань європейської інтеграції Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії “Європейська Україна”. Співзасновник Соціально-наукової платформи людського розвитку.
2013-14рр. Член Керівного Комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (Steering Committee of the Eastern Partnership Civil Society Forum). Координатор робочої групи “Соціально-трудова політика і соціальний діалог” країн Східного Партнерства діяльність якої зосереджена на соціальній політиці та питаннях зайнятості країн-членів СхП із залученням також міністерств соціальної політики, профспілкових організацій та органів роботодавців. Робоча група у своїй роботі слідкує за дотриманням основоположних прав працівників, визнаних країнами-учасницями СхП, докладає зусиль задля досягнення прогресу на шляху до адаптації європейських та міжнародних норм, визначених Хартією основних прав Європейського Союзу, Європейською соціальною хартією та Міжнародною організацією праці (МОП), заради становлення «соціального верховенства права». Співзасновник «Штабу соціальних реформ Майдану» для узгодження з фахівцями і різноманітними соціальними організаціями пакету соціальних вимог та напрацювання Стратегію перехідного періоду
2012-13рр. Співзасновник Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики при Центрі перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики та НАНУ - координаційний майданчик для вироблення ОГС спільного бачення щодо розробки стратегії розвитку соціальної політики. Автор «Огляд системи соціальних послуг в Україні: сучасний стан та напрями реформування». Співавтор «Моніторингу розвитку соціальної сфери України» за наступними показниками: (основні показники соціально-економічного розвитку; рівень життя населення; якість життя населення; ринок праці; демографічна ситуація; соціальне партнерство соціальне середовище; моніторинг соціально-правових актів) котрий розробляється Центром перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАНУ. Сівзасновник Форум громадських рад та громадських організацій України, обрано членом Керівного Комітету Української Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства
2011-10 рр. Координатор у проектах програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» коті реалізує Українська ліга сприяння розвитку паліативної і хоспісної допомоги: «Поліпшення доступності до паліативної допомоги невиліковно хворих шляхом приверненні уваги держави та громадськості до розвитку паліативної допомоги в Україні», «Необхідність спростити доступ невиліковно хворих до знеболення», розробка та проведення семінару «Забезпечення доступу до опіоїдних знеболюючих засобів» спільно з Міжнародною Асоціацією з хоспісної та паліативної допомоги та Європейською асоціацією паліативної допомоги. Член Громадської ради Державного комітету з питань запобігання ВІЛ/СНІД та інших соціально небезпечних захворювань. Консультант ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» в рамках проекту «Вдосконалення ВІЛ-сервісу в Україні». Участь у програмі «Механізми громадського контролю в системі охорони здоров’я: Європейська модель громадського аудиту дотримання прав пацієнтів» Лабораторії законодавчих ініціатив та Вестмінстерського консорціуму «Співпраця неурядових організацій і Парламенту» у рамках Програми посилення кадрової спроможності Верховної Ради України. Представник Міжнародної ГО «Євразійська ініціатива безпеки пацієнтів». Член робочої групи експертів з розробки «Загальнонаціональної стратегії адвокації в сфері протидії ВІЛ/СНІДу на 2013 – 2017 рр.» в рамках проекту «Вдосконалення ВІЛ-сервісу в Україні» по напряму діяльності «Координація кампаній з адвокації на національному рівні» за підтримки ВБО «Всеукраїнської Мережі ЛЖВ» за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Співавтор розробки Національної стратегії України щодо наркотиків (на період до 2020року). Учасник робочої групи з питань державної фінансової підтримки ІГС, їх оподаткування та залучення до надання соціальних послуг Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України.
2009-2010 рр. - Член Міжнародного товариства по СНІДу (The International AIDS Society). Експерт для Східної Європи і Центральної Азії XVIII Міжнародної СНІД Конференції в Відні 2010. (East Europe end Central Asia Outreach Coordinator of the XVIII International AIDS Conference in Vienna 2010). Експерт з організаційного розвитку в проекті “Розвиток спроможності ІГС реформувати Україну» реалізується Ресурсним центром ГУРТ. Участь в сертифікованій програмі з біоетики та душпастирства охорони здоров’я «На службі охорони життя» філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету. Координатор проектів Патріаршої Екуменічної Комісії Української Греко-Католицької Церкви та Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами.
2008-2009- Докторські студії на Українському Вільному Університеті, Мюнхен. Німеччина. (Universitas Libera Ucrainensis Munchen, Germany). На Філософічному факультеті. Робота над темою: «The law position of the bishop of eparchial in bizantic-ukrainian ritual». Член Товариства українських каноністів Української Греко-Католицької Церкви. Член Міжнародного товариство прав людини (International society for human rights). Дзундза Ростислав Мирославович приймав часть у програмі Врядування з питань ВІЛ/СНІДу розвитку ООН в Україні на тему: «Права людини та ВІЛ/СНІД». Участь у сертифікованій програмі "Етика і публічна сфера" та "Еліти та суспільне служіння". Кафедри Філософії Українського Католицького Університету. Спеціаліст з дотримання прав людини, свободи совісті та віровизнання ГО «Всеукраїнський правозахисний рух «Гідність». Участь та підготовці Конференції «Позитивна віра: розвиток партнерства» організованою Всеукраїнською Мережею Людей що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та Міжконфесійним Ресурсним Центром з ВІЛ/СНІДу при Всеукраїнській Раді Церков (Interfaith HIV/AIDS Resource Centre under All-Ukrainian Council of Churches and religious organizations) доповідь на тему: «Душпастирська відповідь на стигму та дискримінацію ВІЛ-позитивних людей та шляхи її подолання».
2006-2008 рр. - Курс Політології Східної Європи, Факультет Політології Варшавського Університету (Kurs Studiow Politycznych Europy Wschodnej, Wydzial Politologia Uniwersytetu Warszawskiego). Робота на тему: «Polacy-Ukraińcy, Polska-Ukraina. Zarys problemów w stosunkach sąsiedzkich» (Поляки та Українці. Польща і Україна. Зарис проблем в сусідських стосунках) під керівництвом Prof. Ryszardа Radzikа. Розробка та участь в Конгресі Богословів УГКЦ «Евхаристійне сопричастя – виклик традиції та сучасності для традиційних Церков» в канонічній секції, скликаний Українським Науковим Богословським Товариством та Інститутом Церковного Права Українського Католицького Університету м. Львів. Участь в міжнародній науковій конференції: «Польсько-Українські відносини на протязі історії» (Stosunki polsko-ukraińskie na przestrzeni dziejów) організовану Факультетом Історичних та Суспільних Наук Університету ім. Кардинала Стефана Вишиньського (Wydzial Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Участь в міжнародній конференції "History and contemporary state of Eastern studies" (Історія і сучасність держав в Східних дослідженнях) організованої Факультетом Східної Європи, Варшавського Університету (Centre for East European Studies, University of Warsaw). Ростислав Мирославович провів роботу над конференцією: "Християнські цінності у профілактиці та подоланні Вірусу Імунодефіциту Людини" організованої Інститутом Родини та Подружнього Життя Українського Католицького Університету. Участь в реалізації програм «Подолання ВІЛ/СНІД на Прикарпатті та в регіонах західної України» та в програмі «Впровадження ефективної та комплексної моделі профілактики в регіонах західної України» (МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні. Координатор програм, тренер та член наглядової ради БХФ «Солідарність»
2004-2006 рр. – Докторант Університету Кардинала Стефана Вишиньського у Варшаві (University of Cardinal Stepan Wyshynski of Warsaw), Факультет Канонічне Право (Department of Law Canonic), кандидатська робота (doctors law dissertation) над темою «Pozycja prawna biskupa eparchialnego w obrzadku bizantynsko-ukrainskim» (Юридичний статус єпархіального єпископа в українсько-візантійському обряді). Під керівництвом ks.prof.dr hab. Jozefa Wrocenskiego. Лауреат докторантської стипендії фундації «Renovabis» Німеччина. Розпочав навчання на Факультеті Східної Європи, Інститут Орієнталістики Варшавського Університету, стипендіат по програмі «Спеціалістичні Дослідження Східної Європи» («Specjalistycznych Studiоw Wschodnich» Studium Europy Wschodniej, Instytut Orientalistyczny, Uniwersytetu Warszawskiego). Участь в роботі на тему: «Introductory report from the opinion poll taken in Кiev in December 2004 by the students end staff of the Eeast European Studies Department University of Warsaw» (Рапорт про позицію виборців в Києві в грудні 2004, який була досліджена студентами та штатом факультету вивчення Східної Європи Варшавського Університету). Магістерська робота на тему: «Zasady zycia liturgicznego w Archydijecezij Przemysko-Warszawskiej Ukrainskiego Kosciola Greckokatolickiego» (Принципи літургійного життя в Архиєпархії Перемишсько-Варшавській Української Греко-Католицької Церкви) під керівництвом prof.dr hab. Hanna Dylagowa Професора Люблінського Католицького Університету. Участь в конференції на тему: «Душпастирська відповідь УГКЦ на виклики, пов’язані з поширенням ВІЛ/СНІД» організованої Секретаріатом Верховного Архиєпископа УГКЦ спільно з Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я та МБФ «Карітас України» за підтримки Об'єднаної програми ООН (UNAIDS).
2003-2004рр. – Папський Теологічний Факультет у Варшаві, секція св. Івана Хрестителя (Papieski Wydzial Teologiczny w Warszawie, sekcja sw. Jana Chrzciciela) Диплом магістра «червоний». Стипендіат Фонду ім. Йосифа Мяновського Польської Академії Наук.( Mianowski Fund - Foundation for the Promotion of Science). Член товариства Каноністів Республіки Польща (Stowarzyszenia Kanonistów Polskich- Canonic Organization of Polish Republic). Стипендіат Міністерства закордонних справ Республіки Польща для молодих науковців (Stypendium Ministra Spraw Zagranicznych RP, Program Stypendialny Rządu RP dla młodych naukowców) на участь в XIV Міжнародній Літній Школі Варшавського Університету (XIV Miedzynarodowa Wschodnia Szkoła Letnia, Studium Europy Wschodniej, Instytut Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego). Участь в Інтернаціональній Східноєвропейській Зимовій Школі (International East European Winter School) Колегії Східної Європи Вроцлавського Університету та Національного Фонду ім. Оссолінських (College of Eastern Europe University of Wroclaw and the Ossolinskis National Institute). Робота над тематикою: «Social and pоlitikal transformation in East European and Balcan countries in last 15 years» (Соціальна та політична трансформація в останні 15 років в країнах Східної Європи і на Балканах) під керівництвом Prof. Jane L.Curre (Santa Clara University USA). Участь в Варшавському Спеціальному Конвенті Досліджень Національностей (Warsaw Special Convention of ASN- The Association for the Study of Nationalities) на тему «Nationalities and pluralism from old to new world» (Націоналізм і плюралізм в старому і сучасному світі). Організованої Факультетом Східної Європи, Варшавського Університету (The Centre for East European Studies of Warsaw University).
2000-2003рр.- Університет Кардинала Стефана Вишиньського у Варшаві (Uniwersytet Kardynala Stefana Wyszynskiego w Warszawie). Факультет Канонічне Право (Wydzial Prawo Kanoniczne), спеціалізація цивільно-канонічна, магістерська робота на тему: «Права та обов’язки єпархіального єпископа в Кодексі Канонів Східних Церков і Партикулярному праві Української Греко-Католицької Церкви» (Prava i obowiazki biskupa eparchialnego wedlug Kodeksu Kanonow Kosciolow Wschodnich i Рrawa Рartykularnego Ukrainskiego Kosciola Greko-Katolickiego). Диплом магістра з титулом ліцензіатус ґратус (licenciat canonic lat.). Стипендіат Фонду Реновабіс «Renovabis» Німеччина. Участь в міжнародній науковій конференції: Єдність у багатоманітності «Unitas in varietate» з нагоди видання польського перекладу Кодексу Канонів Східних Церков (Międzynarodowa Konferencja z okazji prezentacji polskiego tłumaczenia Kodeksu Kanonów Kościołów Wschodnich «Unitas in varietate») проведеного факультететом Право Канонічне і Адміністрація, Люблінського Католицького Університету. Робота над проектом Партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви під керівництвом Голови Канонічної Синодальної Комісії УГКЦ Єпископа проф. Софрона Мудрого ЧСВВ. Затверджені постановою Синоду Єпископів УГКЦ.
1994-2000рр. — Ростислав Дзундза навчався в Івано-Франківській Теологічній Академії (Theological Academy in Ivano-Frankivsk) на факультеты Філософії і Теології (Department of Philosophy and Theology). По закінченню здобув диплом бакалавра Богослов’я та викладача релігієзнавства. Також в даний період Ростислав вів активну діяльність в Інституті Релігії і Суспільства Українського Католицького Університету м. Львова (Religion and Society Institute, Ukrainian Catholic University in Lviv), а саме робота на тему: «Українське законодавство та можливість Церкви виконувати свою соціальну місію», проведення науково-практичної конференції: «Соціальні проблеми посттоталітарного суспільства та можливості Церкви» та «Феномен сучасної релігійності богословсько-філософський, історичний, соціологічний та правничий аспекти».