Українська|English

Баранівська об’єднана громада: оцінка потенціалу як складова стратегічного планування

Експерти Бюро соціальних та політичних розробок виконують проект «Сильна місцева громада – Соціальна місцева громада», який має на меті забезпечити необхідні умови для впровадження Інтегрованої моделі соціального сектору на рівні Об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Проект передбачає кілька ключових етапів, серед яких – аналіз потенціалу громад.

Спільно з експертами Міністерства соціальної політики, було відібрано низку ОТГ, у яких пропонувалося провести оцінку. «Цей крок є вкрай важливим, - наголосила Олена Виноградова, керівниця проекту, - оскільки без об’єктивної та достовірної інформації про стан громади, про її інфраструктуру, населення, ми не знатимемо яким чином впровадити у ній інтегровану модель соціального сектору – на що нам орієнтуватися та яких підводних каменів чекати».

Для здійснення глибинної якісної та кількісної оцінки потенціалу громад, експерти Бюро розробили спеціальний інструмент, що дістав назву «Паспорт громади». «Паспорт дозволяє отримати результати, які допоможуть сформувати портрет кожної ОТГ, виявивши її потенціал та проблеми, що дозволить визначити пріоритетні заходи для її розвитку», - наголосила авторка проекту паспорту Ольга Цвілій.

17-18 жовтня експерти Бюро відвідали з ознайомчим візитом Баранівську ОТГ у Житомирській області, яка однією із перших заповнила запропонований «Паспорт громади». Було проведено ряд зустрічей з представниками громади залученими до формування соціальної політики, а також – місцевого самоврядування.

Заступниця Голови громади Оксана Сергіївна Загорська подякувала експертам за візит та схвально висловилася на рахунок цілей проекту. «Децентралізація дала нам нові повноваження та більші ресурси, і ми повинні використати їх із максимальною ефективністю», - зазначила вона. Експерти Бюро та представники місцевого самоврядування домовилися про посилення співпраці у процесі реформування соціального сектору.

Представники Бюро також зустрілися із начальником Управління надання соціальних послуг Володимиром Цицюрою. Він звернув увагу експертів на фінансові труднощі, які переживає громада. «Ми намагаємося відкрити центр реабілітації для людей з інвалідністю. Знайшли приміщення, зробили частковий ремонт, однак, обладнання для центру мені доводиться шукати по всій країні, просити у спонсорів, бо місцевий бюджет не має коштів для цього». Також експерти Бюро мали кілька робочих зустрічей із представниками правоохоронних органів та закладів охорони здоров’я.

У другий день візиту експерти Бюро зустрічалися з освітянами, фахівцями з соціальної роботи, було презентовано інтегровану модель соціального сектору, що отримала від фахівців громади схвальні та зацікавлені відгуки.

За підсумками візиту та після аналізу даних, отриманих від заповнення «Паспорту громади», будуть розроблені рекомендації щодо оптимізації використання бюджетних коштів, пріоритетних напрямків розвитку соціальної сфери та запровадження інтегрованої моделі.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України