Українська|English

Відбувся робочий візит експертів Бюро до Республіки Грузія

В період з 11 по 15 червня 2017 року в містах Тбілісі і Кутаїсі (Грузія) за участю науково-інтелектуального клубу «Діалог поколінь» (Грузія), Центру Розвитку Армавіра (Вірменія), Бюро соціальних і політичних розробок (Україна), в рамках проекту «Крок вперед до децентралізації соціальних послуг в державах Східного партнерства», відбулися робочі зустрічі з питань децентралізації соціальних послуг в державах Східного партнерства (Україна, Грузія, Вірменія). Україну в рамках робочої поїздки представляли Леонід Ільчук (Науково-дослідний інститут праці та зайнятості населення), Ростислав Дзундза та Ольга Цвілій (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»).

12 червня 2017 року відбулася зустріч із заступником міністра праці, здоров’я та соціального захисту Грузії, паном Зазой Сопромадзе та з пані Нуцой Одішарія (начальник департаменту соцільного захисту), в будівлі міністерства. Нуца Одішарія представила презентацію про систему соціального забезпечення Грузії. Відбулася плідна дискусія щодо надання соціальних послуг різним категоріям населення в умовахреформи з децентралізації.

Відбулося ознайомлення з роботою центру допомоги дітям з особливими потребами  (за підтримкою програми Save the Children). Цікавим досвідом для держав Східного партнерства є порядок отримання дітьми з особливими потребами ваучерів від держави для подальшого отримання послуг. За цими ваучерами вони можуть отримувати послуги в тому числі у недержавних організацій. Щоправда, передбачені ваучером кошти, покривають лише частину потреб дитини, тому все одно необхідно шукати додаткове фінансування.

Плідною була зустріч в Парламенті Грузії з групою депутатів які працюють над соціальними реформами в Грузії, а саме: Гія Жоржоліані (Лідер фракції соціал-демократів); Бека Нацвлішвілі (заступник голови комітету з Євроінтеграції). В ході зустрічі обговорювалися питання щодо кейс-менеджмету при наданні соціальних послуг населенню, взаємодія держави та недержавних організацій, перспективи подальшої роботи з євроінтеграції.

13.06.2017 представників української та вірменської делегацій разом з приймаючою стороною було запрошено виступити в прямому ефірі на місцевому телеканалі Кутаісі. В ході інтерв’ю глядачі почули про суть ініціативи Східного Партнерства, а також про можливості обміну досвідом між Грузією, Україною та Вірменією.

Потім відбувся візит до центру допомоги дітям з особливими потребами організації KEDEC, що в Кутаісі. Співробітники  KEDEC поділилися своїми методиками щодо роботи з дітьми. Їх діяльність орієнтована насамперед , на раннє втручання. Даний центр був відкритий у 2012 році. Окрім коштів з ваучерів, про які згадувалося раніше, та міжнародної допомоги, центр отримує фінансову підтримку з місцевого бюджету. . Центр працює за трьома основними програмами, а саме: програма денного центру (цільовий вік: 6-18 років); програма раннього втручання (цільовий вік: 0 - 7 років); домашня програма по догляду (цільовый вік: 0-18 років). ECI Програма спрямована на роботу з дітьми в природному середовищі. Центр допомагає їм у соціальній інтеграції, в тому числі, працюючи з школами та садочками, аби вони були готові приймати дітей з особливими потребами та забезпечувати необхідні їм умови. Також іде інтенсивна робота з сім’ями: сім’ї вчаться спілкуватися, грати зі своїми дітьми, отримують спеціальні навички, формують стратегію навчання.

Плідним також був візит в губернію Імеретінського Регіону і в Мерію міста Кутаїсі (Губернатор Гіві Чичинадзе, Мер міста Кутаїсі Шота Мургул). В процесі дискусії були обговорені питаня щодо досвіду адресності при призначенні соціальної допомоги і призначені субсидій. 

Під час зустрічі з представниками громадянського суспільства та НУО Кутаїсі, йшло обговорення питань можливостей та загроз децентралізації соціальних сервісів. Цікавою була презентація концепції Платформи Децентралізації Соціальних Послуг в країнах Східного Партнерства.

Метою проекту є вивчення досвіду трьох країн Східного партнерства: Україна - процесу децентралізації соціального сектора; Грузія - ваучерної допомоги; Вірменія - функціонування Центрів соціальних послуг, що забезпечують адресність соціальних виплат та послуг. Проектом також передбачає розробку концепції дцентралізації системи соціальних послуг в країнах Східного партнерства. У візиті взяли участь представники трьох секторів: НУО, Держструктур і наукового з Вірменії та України. Варто звернути увагу на те, що у візиті взяв участь заступник міністра охорони здоров’я та соціальних справ Вірменії пан Ашот Маргарян, який спільно з іншими членами делегації зустрівся зі своїм грузинським колегою, заступником міністра праці, здоров’я та соціального захисту Зазою Сопромадзе.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України