Українська|English

Крок вперед до децентралізації соціальних сервісів в країнах Східного Партнерства

 

З квітня цього року  Бюро розпочинає здійснення проекту “Крок вперед  до децентралізації соціальних сервісів в країнах Східного Партнерства”, що здійснюється в рамках регрантингу Форуму  громадянського суспільства Східного Партнерства. Проект реалізується неурядовими організаціями Грузії (Науково-інтелектуальний клуб “Діалог поколінь”), України (Бюро соціальних і політичних розробок) і Вірменії (Центр розвитку Армавір). Метою проекту є поділитись досвідом України з питань децентралізації соціальних сервісів, вивчити досвід Грузії щодо ваучерної системи і створення системи з просування концепції децентралізації соціальних сервісів в країнах Східного партнерства. В рамках проекту заплановані візити в Україну і Грузію з вивчення їх досвіду, проведення семінарів з метою підвищення інформованості місцевих НУО та медіа щодо питань децентралізації соціальних сервісів. Також буде створено  Платформу  децентралізації соціальних сервісів країн Східного Партнерства, яка буде взаємодіяти задля  подальшого  адвокатування розроблених документів на державному та регіональному рівнях з Соціальною та науковою  платформою людського розвитку.

Організаціями учасниками проекту з 24-27 травня 2017 року, заплановано візит в Україну, м. Одеса для вивчення децентралізації соціального сектора в Україні і ознайомлення з впровадженням Інтегрованої моделі соціального сектора, що розробляється за підтримки ЮНІСЕФ. У візиті візьмуть участь представники  НГО з Грузії і Вірменії,  Міністерств соціальної політики  та праці обох країн,  Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення МСП і НАНУ, експерти ЮНІСЕФ та ПРООН в Україні.

Делегації країн візьмуть участь в семінарі «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи» організованого Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерства соціальної політики де буде обговорюватися:  Децентралізація та реформа місцевого самоврядування в Україні - перші результати, Інтегрована система соціальних послуг в умовах децентралізації, Бар'єри до зайнятості та можливості їх подолання на рівні громади, Взаємозв'язок між соціальними і послугами сприяння зайнятості, Забезпечення прав споживачів соціальних послуг в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Буде проведена робоча зустріч з директором департаменту праці та соціальної політики м. Одеси Оленою Китайською, в ході зустрічі буде обговорюватися позитивний досвід м. Одеси по наданню різних видів соціальних послуг, зокрема по соціальному і бюджетного плануванню, пакету послуг для інтегрованих центрів соціальних послуг, впровадження в їх роботу підходу «кейс-менеджмент» та ін.

Учасники матимуть можливість познайомитися з механізмом роботи Одеського міського центру соціальних служб сім'ї, дітей, молоді (ЦСССДМ), спеціалісти центру поділяться досвідом співпраці Центру з іншими організаціями та установами, в тому числі і НГО які працюють в соціальній сфері. Робота центру може стати прикладом для колег інших регіонів, модель роботи Центру  може стати базовою  в ході впровадження Моделі роботи єдиного центру соціальних послуг для забезпечення сталого функціонування інтегрованої моделі соціального захисту.

  Учасники познайомляться з роботою БФ «Карітас  Одеса УГКЦ» який працює з вимушеними переселенцями, людьми з інвалідністю, сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, тяжкохворими, ВІЛ-позитивними, самотніми пенсіонерами тощо. Фінансування центру здійснюється за підтримки МБФ «Карітас України» та Caritas Germany. Фахівці Фонду не тільки надають соціальні послуги клієнтам, але і допомагають їм адаптуватися та інтегруватися в суспільстві. Йдеться перш за все про економічну інтеграцію: надання допомоги у відновленні або перепрофілюванні бізнесу, окремо вже більше чотирьох місяців діє центр для роботи з дітьми.

  Також учасники матимуть можливість познайомитися з одним з таких проектів як Impact Hub Odessa - це центр соціальних ініціатив, де всім охочим допоможуть розвинути  бізнес-підхід для вирішення соціальних завдань в таких сферах, як освіта, охорона здоров'я, захист навколишнього середовища, створення умов для людей з обмеженими можливостями та інші. Такий бізнес не тільки приносить дохід, але і видиму користь суспільству.

Запланований візит в офіс громадського союзу «Міжнародна Асоціація  «Євростратегія» яка працює для поліпшення соціально-економічного клімату Півдня України, шляхом стійкого співробітництва суспільства, бізнесу і влади.  Метою роботи організації є реалізація важливих для Півдня країни соціальних, економічних, історико-культурних, освітніх та екологічних проектів, спрямованих на підвищення якості життя громадян шляхом об'єднання зусиль недержавних, неполітичних, соціально-орієнтованих регіональних і міжнародних громадських об'єднань та благодійних організацій. Організації учасники мають намір підписати спільну Угоду  метою якої  є співробітництво та взаємодія з метою повноцінної та ефективної  реалізації суспільних, зокрема соціальних, економічних, культурних, екологічних, освітніх, правозахисних та інших проектів зі сприяння сталому соціально-економічному розвитку України та країн Східного Партнерства, а також створення постійної структури для розробки концепції децентралізації соціального сервісу в країнах Східного партнерства.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України