Українська|English

Відбулося засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики

09 лютого 2017 року відбулося робоче засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики Науково-дослідного Інституту праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України. В засідання взяли участь представники UNICEF в Україні,   Бюро соціальних і політичних розробок, а також міжнародні експерти.

На засіданні розглядалися питання щодо оцінки діяльності КЕР за 2016 рік та планування роботи на 2017 рік.

Ігор Камінник  надав інформацію що Верховною Радою України 17.01.2017 прийнято в першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (щодо надання притулку бездомним особам), який розроблявся експертами Бюро соціальних та політичних розробок, об’єднання громадян «Народна допомога», Міністерство соціальної політики разом з експертами недержавних організацій і комунальних закладів, які вже багато років надають соціальні послуги бездомним, представниками Громадської ради при Міністерстві соціальної політики, законопроект був розроблений за фінансової підтримки регіонального проекту Європейського Союзу "Civil Society. Dialogue for Progress".  Законопроект пропонує прив'язати питання реєстрації бездомних не до місця їхнього фактичного проживання, а до адреси відповідного Центру обліку, уповноваженого для надання таких послуг органами місцевого самоврядування. Це допоможе уникнути ускладнення (чи неможливості) обліку бездомних, а також суттєво заощадить кошти місцевих бюджетів.

Законопроект передбачає скасування дискримінаційних норм закону 2984, та відновлює наступні можливості для забезпечення прав бездомних осіб:
- закріплення реєстрації до адреси відповідного Центру обліку, уповноваженого для надання таких послуг органами місцевого самоврядування, незалежно від форми власності закладу;
- відміна заборони для надавачів соціальних послуг не комунальної форми власності створювати спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту для бездомних осіб.

На засіданні також обговорювалась потреба посилення ролі соціальних партнерів в процесах децентралізації, про це наголосив Ростислав Дзундза,  задля вирішення проблем соціально-економічного розвитку на місцевому рівні, впровадження інтегрованого підходу в управлінні соціальною сферою на рівні об'єднаних територіальних громад, в тому числі, що стосується надання соціальних послуг, питань зайнятості населення та ефективної взаємодії місцевої влади з представниками бізнесу, а також створення Рад соціальних інвестицій - майданчику для консолідації зусиль громадських, благодійних та донорських організацій, спрямованих на соціальне інвестування, створення та розвиток виробництва соціальних послуг, які відповідають сучасним вимогам і стандартам, що в кінцевому підсумку повинно сприяти підвищенню розвитку людини та якості життя громадян.

Марфа Скорик  поінформувала про те, що  в Україні поширений гендерний розрив в  оплаті праці між чоловіками та жінками, вищий рівень безробіття серед жінок та складний доступ до кредитних ресурсів для підприємиць, що вказує на потребу у потужнішій аніж досі підтримці рівних прав для дівчат і жінок, у дотриманні гендерного балансу у  цій сфері. Зокрема потребують впровадження прогресивні норми щодо рівності на ринку праці, розроблені у країнах-членах ЄС, перш за все – в шести ключових директивах Ради Європи, згаданих у Угоді про асоціацію Україна-ЄС. Однак Міністерство соціальної політики. яке має імплементувати „гендерні” директиви, має недостатню спроможність для виконання цих завдань. Це наочно показав процес лобіювання і невдалого голосування за Стамбульську конвенцію та пакет супровідних законопроектів у ВРУ наприкінці 2016 року. Окрім того, існує реальний діапазон думок та позицій управлінців та фахівців щодо обсягу імплементації даних директив, у зв’язку з тим, що питання нерівності в праці і доступі до соціальних послуг погано візуалізовані, не підкріплені статистично та мало вивчені, на це також накладається відсутність гендерного компонениту в соціоекономічнмх реформах.

 

 

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України