Українська|English

Нова Рамкова програма з розвитку між ООН та Україною: представники ООН, українських урядових, наукових та громадських кіл обговорили стратегічні сфери співробітництва на найближчі п’ять років

Експерти Бюро соціальних і політичних розробок взяли участь у семінарі з визначення стратегічних сфер допомоги ООН в Україні, який проходив 29-30 листопада 2016 року в Києві.

Захід відбувся в рамках підготовки нової Рамкової програми з розвитку між ООН та Україною на 2018 - 2022 роки за широкого представництва усіх зацікавлених сторін, зокрема представників агенцій ООН, української сторони Уряду та Парламенту, профільних міністерств, громадянського суспільства, наукових кіл тощо.  Серед пріоритетів нової Рамкової програми - наступні сфери: стійке економічне зростання і зайнятість; рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг та соціального захисту; демократичне врядування, верховенство права і участь; безпека людини, соціальна згуртованість і відновлення на Сході Україні.

Нова Рамкова програма з розвитку між ООН та Україною – це стратегічний програмний документ, що відображатиме послідовну, скоординовану та інтегровану відповідь системи ООН на вирішення пріоритетних національних проблем розвитку та реалізації порядку денного сталого розвитку до 2030 року.

Метою семінару з визначення стратегічних сфер допомоги ООН було обговорення питань щодо поєднання та співставлення відносних переваг ООН з проблемами національного розвитку і порядку денного сталого розвитку до 2030 року. На основі огляду пріоритетів національного розвитку, порядку денного сталого розвитку та порівняльних переваг системи ООН були визначені пріоритетні сфери Рамкової програми.

Степан Кубів, Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України, у вітальному слові до учасників семінару зазначив: «Визначення стратегічних пріоритетів Рамкової програми з розвитку між ООН та Урядом України (УНДАФ) 2018 – 2022 рр. відобразить позитивну динаміку розвитку України та її  переваги у міжнародних відносинах, а також приверне увагу донорів, інвесторів та громадськості до України та її надзвичайного потенціалу розвитку та зростання. Ми вдячні ООН за підтримку України та сприяння відновленню миру та територіальної цілісності нашої країни».

Ніл Вокер, Координатор системи ООН, очікує що в результаті цієї роботи буде сформульовано надихаючу та сфокусовану на досягненні результатів стратегію спільної роботи у 2018-22 роках:  «Разом з Урядом і громадянським суспільством України ми зможемо сформулювати результати, які ми сподіваємося досягти і які позитивно вплинуть на життя людей. Для цього, разом із зацікавленими сторонами, ми визначимо очікувані результати, тобто зміни, на які ми розраховуємо, та індикатори, які ми використаємо для вимірювання прогресу». 

Учасникам семінару до обговорення було запропоновано такі чотири пріоритетні сфери Рамкової програми з розвитку між ООН та Україною на 2018-2022 рр.: 1) стійке економічне зростання і зайнятість; 2) рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг та соціального захисту; 3) демократичне врядування, верховенство права і участь та 4) безпека людини, соціальна згуртованість і відновлення на Сході Україні. Обговорення по кожному з пріоритетів відбувалося в окремих робочих групах.

Експерти Бюро соціальних і політичних розробок Ростислав Дзундза та Ольга Цвілій брали активну участь у засіданні робочої групи «Рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг та соціального захисту», зокрема, Ольга узагальнювала сформульовані під час дискусії в робочій групі очікувані результати від співробітництва України з ООН у сфері соціального захисту та надання соціальних послуг на наступні п’ять років.

Очікується, що матеріали, спільно напрацьовані учасниками семінару – представниками структур ООН, українських урядових, наукових та громадських кіл тощо – будуть використані під час підготовки нової Рамкової програми з розвитку, яку ООН підпише з Урядом України.

Європейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України