Українська|English

Команда проекту вивчила досвід надання соціальних послуг в Дніпрі та Маріуполі

Бюро соціальних та політичних розробок у межах проекту ЮНІСЕФ «Підходи до соціальної реформи: від інновації до традиції» розпочинає розробку пропозицій щодо підготовки до довгострокового впровадження інтегрованої моделі соціального сектору і мінімізації загроз системі соціального захисту на час періоду реформування. Планується розробити рекомендації щодо впровадження інтегрованої моделі соціального захисту в єдиних центрах соціальних послуг за результатами аналізу роботи Єдиного центру соціальних послуг в Дніпрі і системи «кейс менеджменту» в Маріуполі (проект ЮНІСЕФ) та апробувати їх в кількох містах України.

З цією метою 17-19 жовтня було організовано робочий візит до Дніпра та Маріуполя групи експертів, що складалася з аналітиків Бюро соціальних та політичних розробок та, представництва ЮНІСЕФ, співробітників Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді (м. Одеса) та Офісу реформ регіонального розвитку (м. Вінниця). Учасники візиту мали змогу ознайомитися з функціонуванням системи «кейс-менеджменту» та взяти участь у розробці механізму впровадження такої системи в їхніх містах.

Розпочався візит із Маріуполя, де працює Центр інтегрованих соціальних послуг (за підтримки ЮНІСЕФ), в основу роботи якого покладено принцип «ведення випадку». Кожен клієнт центру стає на облік, і данні про нього постійно оновлюються. Таким чином, фахівці мають цілісне уявлення про потреби/проблеми  клієнта а, отже, можуть якісніше надавати необхідні йому послуги. Однією із найбільших переваг такого підходу є системність: урахування якомога більшої кількості відомостей про клієнтів для визначення потреби.

Спектр послуг тут є надзвичайно широким, і не обмежується одним лише центром у місті. Фахівці центру також працюють на околицях, надаючи послуги сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема і внутрішньо переміщеним особам, яких у Маріуполі близько ста тисяч. Координує роботу центру ГО «Маріупольський союз молоді».

У Дніпрі група експертів відвідала Єдиний центр соціальних послуг, який працює із вимушеними переселенцями, людьми з інвалідністю, сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, важкохворими, ВІЛ-позитивними, одинокими пенсіонерами тощо. Єдиний центр соціальних послуг відкритий за ініціативи благодійної організації "Карітас Донецьк", яка вже більше як півтора року працює в Маріуполі після вимушеної зміни локації. Фінансування центру здійснюється за підтримки МБФ "Карітас України" та Caritas Germany.

Фахівці Єдиного центру не тільки надають соціальні послуги клієнтам, а й допомагають їм адаптуватися та інтегруватися в суспільстві. Йдеться насамперед про економічну інтеграцію: наданні допомоги у відновленні чи перепрофілюванні бізнесу. Окремо діє центр для роботи з дітьми, який працює вже більше чотирьох місяців.

Робота Єдиного центру в Дніпрі організована за принципом «ведення випадку» на основі оцінки, як і в Маріуполі. У центрі працюють два фахівці, які оцінюють випадк (кейс) клієнта, що звертається до центру; діє також «гаряча лінія», зателефонувавши на яку можна замовити послугу центру. Потужним є блок послуг з догляду за літніми людьми, із психологічної реабілітації, роботи з дітьми, юридичної допомоги тощо.

Досвід Дніпра і Маріуполя є практичним підґрунтям для подальшого вдосконалення Інтегрованої моделі соціального сектору та базованій на цій моделі  концепції інтегрованих центрів соціальних послуг

Про бюро

Бюро соціальних та політичних розробок займається питаннями реформування соціальної сфери та соціального діалогу

Електронна адреса: 
bureau@bureau.in.ua

Фейсбук | ТвіттерЄвропейський союз, прямуємо разом Unicef Black sea trust for regional cooperation Civil Society Forum КМДА фонд відродження Карітас України