Українська|English

Оцінка залученості громадян до врядування на рівні Об’єднаних територіальних громад

Реформування соціального сектору на рівні Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вимагає чіткого розуміння того, який потенціал має та чи інша громада: яким є її населення, як кожен громадянин формує порядок денний громади, у який спосіб громадяни залучені до врядування у своїй громаді?

Бюро соціальних та політичних розробок за підтримки дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні реалізує проект «Сильна місцева громада – Соціальна місцева громада», який має на меті підготувати необхідні умови для реформування соціального сектору у низці новостворених ОТГ. Одним із етапів проекту є оцінка залученості громадян до місцевого врядування.

11-12 вересня експерти БСПР спільно із представниками дослідницького Центру соціальних технологій «Соціополіс» та Міжнародної асоціації зі сприяння сталому розвитку Півдня України «Євростратегія» планують провести 4 фокус-групи із представниками громад та керівництвом ОТГ. До участі таож були запрошені управлінці, громадські активісти, фахівці із соціальної роботи, які працюють у ОТГ. Під час зустрічі, учасники матимуть можливість обговорити проблеми співробітництва державного та громадського секторів, залучення громадян до розробки та реалізації місцевої політики, громадський контроль за роботою органів врядування ОТГ тощо. Планується проведення фокус-групи для рядових жителів, які займають посади, що передбачають надання та реалізацію соціальних функцій; фокус-група для приватних підприємців та активістів, які сприяють соціально-економічному розвитку на місцевому рівні,  фокус-група для представників середньої керівної ланки;  фокус-група для представників керівного складу ОТГ.

За результатами фокус-груп буде розроблено спеціальний учбовий модуль щодо підвищення ефективності участі мешканців ОТГ у розробці та реалізації місцевої політики, вивчення мотивації у представників ОТГ щодо активної участі в ухваленні політичних рішень і контроль за їх  реалізацією, збір пропозицій від представників ОТГ щодо розвитку бізнесу та створення робочих місць в новостворених об’єднаних територіальних громадах, аналіз організації бюджетного планування ОТГ, розгляд та аналіз проблем розвитку громади. При відборі учасників фокус-груп інтерес представляють тільки ті активісти, діяльність яких має соціально-економічну чи соціальну спрямованість, і яка орієнтована на місцевий рівень (ОТГ або окремих населених пунктів у складі ОТГ).

Науково-достідний інститут Unicef Civil Society Forum Карітас України Європейська соціальна мережа